Firma rozpoczęła swoją działalność w 1988 roku od uruchomienia profesjonalnego serwisu ogumienia, mieszczącego się w Katowicach-Szopienicach przy ulicy Krakowskiej 162. Fachowość i rzetelność wykonywanych usług przyciągnęła do nas wielu klientów, co pozwoliło na systematyczny rozwój firmy i rozszerzenie zakresu świadczonych usług.

W przeciągu ostatniego dwudziestopięciolecia działalności, nasza firma stała się największym dystrybutorem opon do samochodów osobowych, ciężarowych, przemysłowych i rolniczych, a także obręczy kół, łańcuchów śniegowych i innych akcesoriów motoryzacyjnych w regionie Górnego Śląska jak i jedną z wiodących firm w Polsce.

W roku 1990 podpisaliśmy pierwszą umowę z ówczesnym producentem opon STOMIL DĘBICA. Konsekwencją rosnących wymagań rynku motoryzacyjnego było uruchomienie w 2000 roku serwisu mechanicznego samochodów osobowych, świadczącego usługi w zakresie napraw bieżących, wymiany oleju, diagnostyki silnika, napraw podwozia. Rok ten był również przełomowy z punktu widzenia sprzedaży opon, gdzie przekroczyliśmy sprzedaż 100 tysięcy opon do samochodów osobowych.

Szybko zmieniający się rynek motoryzacyjny w Polsce skłonił nas do stworzenia w 2002 roku, wraz z trzema innymi firmami – zrzeszenia niezależnych dystrybutorów branży oponiarskiej pod nazwą Polskie Składy Oponiarskie (PSO). PSO poprzez konsolidację potencjału sprzedażowego udziałowców pozwala na podniesienie konkurencyjności działania na rynku w dziedzinie handlu, logistyki, obsługi flot samochodowych oraz klientów indywidualnych. Obecnie PSO dysponuje  siecią ok. 300 stacji serwisowych oraz jest właścicielem serwisu internetowego www.PlatformaOpon.pl .

Istotnym wydarzeniem w historii firmy było wybudowanie w 2005 roku magazynu o powierzchni 10 tys. m2 umożliwiającego magazynowanie ok 200 tys. sztuk opon. Tak duży potencjał magazynu pozwolił na sprostanie oczekiwaniom naszych klientów w zakresie dostępności i różnorodności oferowanego asortymentu towarowego oraz przyczynił się do nawiązania bezpośredniej współpracy z chińskim producentem opon – Goodride oraz tajwańskim – Nankang. Współpraca ta pozwoliła nam stać się głównym importerem tych marek na rynku polskim.

Kolejnym ważnym dla firmy etapem było przystąpienie w 2008 roku naszego serwisu samochodowego do międzynarodowej sieci Bosch Car Service, która skupia w swoich szeregach serwisy świadczące kompleksową obsługę pojazdów wszystkich marek. Przynależność do sieci serwisów Bosch Car Service daje gwarancję rzetelnej i fachowej obsługi pojazdów zgodnie z technologią napraw oraz zastosowaniem markowych produktów sygnowanych zarówno marką Bosch jak i innymi dobrymi zamiennikami.

Rok 2009 zaowocował współpracą z włoskim koncernem Maggi Group wprowadzając do naszej oferty wysokiej klasy łańcuchy śniegowe, jako ich bezpośredni importer.

W roku 2011 uzupełniając kompleksową obsługę serwisową pojazdów otwarliśmy Stację Kontroli Pojazdów, wykonującą badania techniczne dopuszczające pojazdy do ruchu drogowego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów zapewniamy realizację zamówień w ciągu 24 godzin. Taki wynik możemy osiągnąć dzięki własnej dużej flocie samochodów dostawczych oraz współpracy z wiodącymi na rynku firmami kurierskimi jak DPD, DHL i Fedex. Nasz obecny potencjał to załoga licząca ok 80 wyszkolonych pracowników, magazyn opon o pojemności ok 200 tys. szt. opon, magazyn depozytów na ok 15 tys. szt. opon/kół, 13 stanowisk serwisowych, 2 samochody mobilnego serwisu opon do samochodów ciężarowych działającego 24h na dobę.

Wieloletnia obecność na rynku w branży oponiarskiej i samochodowej pozwoliła nam na osiągnięcie sprzedaży rocznej na poziomie ok 500 tys. szt. opon oraz obsługi klientów indywidualnych i flotowych na poziomie ok 10 tys. rocznie.

We wszystkim, co robimy staramy się być najlepsi, dlatego w naszej ofercie znajdują się opony największych koncernów oponiarskich na świecie oraz szeroki wachlarz obręczy stalowych i aluminiowych najbardziej renomowanych producentów. Silną i solidną markę tworzymy poprzez fachowość naszych pracowników, stale rozwijającą się infrastrukturę firmy, szybkie dostosowywanie do potrzeb zmieniającego się rynku i rzetelność wobec naszych partnerów.